Votre panier est vide



Moffat 30" Free-Standing Electric Range
UGS/Modèle: MCBS525DNWW|État: Nouveau
$899.00
En stock
Color: White
30" free-standing electric range with 4 coil burners and storage drawer.
Qté:
-+
The MOFFAT 30" Free-Standing Electric Range offers reliable performance and classic design. With a 5.0 cu. ft. oven, four Sensi-Temp coil burners, and a convenient storage drawer, this range is ideal for everyday cooking. Manual cleaning and straightforward controls make it perfect for traditional kitchens and budget-conscious families seeking dependable functionality.
Points forts du design
- White on white appearance
- Upfront controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Provides reliable cooking performance for everyday meals
- Sensi-Temp coils help prevent overheating and boil-overs
- Storage drawer offers a convenient place for pots and pans
| UGS/Modèle | MCBS525DNWW |
| Marque | MOFFAT |
| Modèle | MCBS525DNWW |
| Couleur | White |
| Drawer | Storage Drawer |
| Cooktop | 4 Sensi-Temp Coil Burners |
| Voltage | 240V |
| Amperage | 40A |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Cleaning | Manual Clean |
| Width | 29.875" |
| Height | 46.5" |
| Depth | 26.25" |
| Weight | 135 lbs |
| UPC | 084691833775 |
| État | Nouveau |
- Sensi-Temp Technology for added safety
- Two 8" and two 6" coil heating elements
- Removable one-piece drip bowls for easy cleaning
- Hot surface indicator lights
- Full-width storage drawer
Garantie
Limited 1-year entire appliance