Votre panier est vide
Transform your kitchen with the Midea 30-inch Electric Range, featuring a spacious 6.3 cu. ft. oven and Air Fry Convection technology. The ceramic glass cooktop offers five elements for versatile cooking, while the Air Fry function lets you enjoy crispy favorites with less oil. With its large capacity and advanced convection system, this range is perfect for families and home chefs seeking efficiency, innovation, and healthier cooking options.
Points forts du design
- Stainless Steel Finish
- Knob Controls with Digital Display
- Edge-to-Edge Cooktop
Pourquoi vous l'aimerez
- Enjoy crispy fried food with less oil
- Large capacity for cooking multiple dishes
- Flexible cooktop for various pot sizes
| UGS/Modèle | MER30A15ASTC |
| Marque | Midea |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 6.3 cu. ft. |
| Cooktop Type | Ceramic Glass |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.88" |
| Height | 47.06" |
| Depth | 28.88" |
| Weight | 170.9 lbs |
| UPC | 810087710744 |
| État | Nouveau |
- Air Fry Convection
- Self-Clean with Steam Clean Option
- 5-Element Cooktop with Warming Zone
- Large Oven Window
- Storage Drawer
Accessoires inclus
- Air Fry Basket
Garantie
1 Year Parts and Labor



