Votre panier est vide
Make meal prep a breeze with the Frigidaire 1.8 Cu. Ft. Over-The-Range Microwave. Boasting 1000 watts of power and 300 CFM ventilation, this microwave quickly cooks and reheats your favorite dishes while effectively removing smoke and odors. Its spacious interior and intuitive controls make it a perfect addition to any busy kitchen, blending convenience with reliable performance.
Points forts du design
- Zero-Clearance Door
Pourquoi vous l'aimerez
- Reheat and defrost food with one touch
- Brightly illuminates the cooktop below
- Doubles as a hood ventilation system
| UGS/Modèle | FMOS1846BW |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | White |
| Wattage | 1000 Watts |
| Capacity | 1.8 cu. ft. |
| Ventilation CFM | 300 |
| Width | 29.875" |
| Height | 16.406" |
| Depth | 15.031" |
| Weight | 60 lbs |
| UPC | 012505511390 |
| État | Nouveau |
- LED Interior Lighting
- One-Touch Options
- Cooktop LED Lighting
- Two Speed Ventilation
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor





