Votre panier est vide
Cook like a pro with the GE® 30" Slide-In Front Control Convection Gas Range. This range features a powerful 5-burner gas cooktop and a spacious 5.6 cu. ft. oven with convection for even baking and roasting. The self-clean with steam clean option simplifies maintenance, while front controls offer a sleek, built-in look. Ideal for passionate home cooks and busy families, this range combines style, performance, and convenience.
Points forts du design
- Slide-in design
- Front controls
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook foods faster and more evenly with a fan that circulates hot air
- Large continuous cooking surface gives you extra room for pots and pans
- Clean your oven the way you want with two cleaning options
| UGS/Modèle | JCGS760SPSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JCGS760SPSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.6 cu. ft. |
| Cooktop Type | Gas |
| Number of Burners | 5 |
| Oven Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Width | 30" |
| Height | 36.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 084691839553 |
| État | Nouveau |
- Edge-to-edge cooktop
- 18,000 BTU Power Boil burner
- Center oval burner
- Gas convection
- Self-clean with steam clean option
- Heavy-duty, dishwasher-safe grates
Accessoires inclus
- Integrated Non-Stick Griddle
Garantie
Limited 1-year entire appliance









