Votre panier est vide
Cook with confidence using the GE 30" Free-Standing Electric Self-Clean Range. Featuring a spacious 5.0 cu. ft. oven and a radiant smoothtop glass cooktop, this range is perfect for preparing large meals and everyday favorites. The powerful 3100W Power Boil element heats up quickly, while the self-clean function makes maintenance effortless. Sleek stainless steel styling adds a modern touch to any kitchen, making it ideal for families and home chefs alike.
Pourquoi vous l'aimerez
- Cleans the oven cavity without the need for scrubbing
- Fast boiling with powerful 3,100-watt element
- Even baking results from upper and lower elements
| UGS/Modèle | JCB630SVSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JCB630SVSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Cooktop | Radiant Smoothtop Glass |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Cleaning Type | Self-Clean |
| Power Boil Element | 9"/6" 3100W |
| Width | 29.875" |
| Height | 47" |
| Depth | 28" |
| Weight | 148 lbs |
| UPC | 084691845663 |
| État | Nouveau |
- Dual-element Bake
- Sensi-Temp Technology
- Self-clean oven
- Removable Full-Width Storage Drawer
Garantie
Limited 1-year entire appliance


