Votre panier est vide
Cook like a pro with the GE 30" Free-Standing Electric Convection Range, featuring a spacious 5.3 cu. ft. oven and radiant smoothtop cooktop. Enjoy faster, more even baking with convection technology and healthier meals with the built-in Air Fry function. The self-clean and steam clean options make maintenance a breeze, ideal for busy families and home chefs.
Points forts du design
- Slate Finish
- Edge-to-Edge Cooktop
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook healthier, crispier versions of your favorite foods in less time
- Achieve delicious results from a third heating element and fan combination
- Accommodates various cookware sizes
- Makes cleanup easy by eliminating hard-to-reach areas
| UGS/Modèle | JCB840ETES |
| Marque | GE |
| Modèle | JCB840ETES |
| Couleur | Slate |
| Capacity | 5.3 cu. ft. |
| Oven Type | Convection |
| Cooktop Type | Radiant Smoothtop |
| Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 47" |
| Depth | 28" |
| Weight | 160 lbs |
| UPC | 084691851459 |
| État | Nouveau |
- No-Preheat Air Fry
- True European Convection
- 12"/9" Dual Element
- Fifth element warming zone
- Hidden bake element
- Fast Preheat
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor





