Votre panier est vide
Enjoy dependable cooking with the GE 30" Free-Standing Electric Range. Featuring a 5.0 cu. ft. oven and a radiant smoothtop glass cooktop, this range is designed for everyday convenience. The 2500W Power Boil element ensures rapid heating, while the standard clean oven makes maintenance simple. Its classic white finish complements any kitchen, making it a great choice for families and home cooks.
Pourquoi vous l'aimerez
- Even baking results from upper and lower elements
- Storage drawer provides space for cookware
- Sensi-Temp technology helps prevent cooktop accidents
| UGS/Modèle | JCBS630DKWW |
| Marque | GE |
| Modèle | JCBS630DKWW |
| Couleur | White |
| Cooktop | Radiant Smoothtop Glass |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Cleaning Type | Standard Clean |
| Power Boil Element | 9"/6" 2500W |
| Width | 29.875" |
| Height | 47" |
| Depth | 28" |
| Weight | 145 lbs |
| UPC | 084691823906 |
| État | Nouveau |
- Dual-element Bake
- Sensi-Temp Technology
- Standard clean oven
- Removable Full-Width Storage Drawer
Garantie
Limited 1-year entire appliance
.webp&w=1920&q=75)


.webp&w=1920&q=75)

