Votre panier est vide
Enjoy effortless cooking with the GE 30" Free-Standing Electric Range. Boasting a 5.0 cu. ft. oven and classic coil cooktop, this range is designed for reliability and ease of use. The self-clean oven function simplifies maintenance, while the spacious interior accommodates large meals. Perfect for busy households and traditional kitchens, this electric range combines proven performance with modern convenience.
Points forts du design
- Big View Window
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Cleans the oven cavity without the need for scrubbing.
- Enjoy the same cooking power as a traditional coil with an added safety feature.
| UGS/Modèle | JCBS350SVSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JCBS350SVSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Amps | 40A |
| Voltage | 240V/208V |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric |
| Cooktop Type | Coil |
| Oven Cleaning Type | Self-Clean |
| Width | 29.875" |
| Height | 47" |
| Depth | 27.75" |
| Weight | 145 lbs |
| UPC | 067732152862 |
| État | Nouveau |
- Sensi-Temp Technology
- Self-Clean Oven
- Two 8" and two 6" plug-in heating elements
- Removable one-piece drip bowls
- Dual-element bake
- Storage Drawer
Garantie
Limited 1-year entire appliance



