Votre panier est vide
Cook, bake, and air fry with the versatile GE® 30" Free-Standing Gas Convection Range. This range features five burners for flexible meal prep, a convection oven for even results, and a no preheat air fry function for healthier cooking. The self-clean with steam clean option makes cleanup effortless. Perfect for families and home chefs who want modern features and reliable performance.
Points forts du design
- Freestanding design
- Stainless Steel finish
- Large viewing window
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook healthier, crispier versions of your favorite foods in less time
- A large cooking surface gives you extra room for pots and pans of all sizes
- Boil water faster with an intense heat burner
| UGS/Modèle | JCGB735SPSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JCGB735SPSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Cooktop Type | Gas |
| Number of Burners | 5 |
| Oven Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Width | 30" |
| Height | 47.25" |
| Depth | 28.75" |
| Weight | 190 lbs |
| UPC | 084691858820 |
| État | Nouveau |
- No Preheat Air Fry
- Edge-to-edge cooktop
- 18,000 BTU Power Boil burner
- Center oval burner
- Gas convection
- Self-clean with steam clean option
Accessoires inclus
- Integrated Non-Stick Griddle
Garantie
Limited 1-year entire appliance











