Votre panier est vide
Enjoy versatile cooking with the GE 30" Free-Standing Gas Range, offering a 5.0 cu. ft. oven and powerful gas cooktop for precise temperature control. The steam clean feature makes cleanup simple, while the classic design fits seamlessly into any kitchen. Perfect for home cooks who value performance and convenience.
Points forts du design
- Stainless Steel Finish
- Heavy-Duty, Dishwasher-Safe Grates
Pourquoi vous l'aimerez
- A large cooking surface gives you extra room for pots and pans of all sizes
- Delivers high heat for fast boiling
- Large oval fifth burner is ideal for griddles
- Contains spills and make cleaning quick and easy
| UGS/Modèle | JCGBS66SEKSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JCGBS66SEKSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Oven Type | Standard |
| Cooktop Type | Gas |
| Cleaning Type | Steam Clean |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 30" |
| Height | 47.25" |
| Depth | 28.75" |
| Weight | 159 lbs |
| UPC | 084691851503 |
| État | Nouveau |
- Edge-to-edge cooktop
- 15,000 BTU Power Boil burner
- Center oval burner
- Sealed cooktop burners
- Steam clean
- In-oven broil
Accessoires inclus
- Non-Stick Griddle
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor
.webp&w=1920&q=75)
.webp&w=1920&q=75)







