Votre panier est vide
Cook with confidence using the GE 30" Free-Standing Gas Range, featuring a spacious 4.8 cu. ft. oven and standard grates for versatile meal preparation. Its standard clean design and gas fuel type ensure reliable performance and easy maintenance. Ideal for home chefs and families, this range delivers consistent results every time.
Points forts du design
- Big view window
- Deluxe appearance
Pourquoi vous l'aimerez
- Burners contain spills and make cleaning quick and easy
- Delicate foods don’t burn with low, even heat
- Easily check on food without opening the door
| UGS/Modèle | JCGBS60DEKWW |
| Marque | GE |
| Modèle | JCGBS60DEKWW |
| Couleur | White |
| Capacity | 4.8 cu. ft. |
| Fuel Type | Gas |
| Cooktop Type | Standard Grates |
| Cleaning Type | Standard Clean |
| Width | 30" |
| Height | 46.25" |
| Depth | 28.75" |
| Weight | 140 lbs |
| UPC | 084691833777 |
| État | Nouveau |
- Sealed cooktop burners
- Precise Simmer burner
- Heavy-duty steel grates
- Broiler drawer
- Electronic ignition
Garantie
Limited 1-year entire appliance







