Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 30'' Front Control Induction Range with Air Fry is the perfect choice for modern kitchens. With a 5.4 Cu. Ft. capacity, this induction range offers rapid heating and precise temperature control for all your cooking needs. The Air Fry feature allows you to enjoy crispy meals with less oil, making it a healthier option. Its sleek front control design not only enhances usability but also adds a contemporary touch to your kitchen decor.
Points forts du design
- Front Control
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Fast and precise cooking
- Healthier cooking with Air Fry
- Easy cleaning
- Even baking with True Convection
| UGS | GCFI306CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFI306CBF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Air Fry | Yes |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Oven Type | Electric |
| Convection | True Convection |
| Energy Star | No |
| Cooktop Type | Induction |
| Number of Elements | 4 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 195 lbs |
| UPC | 012505116803 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning
- Induction Cooktop
- Auto Sizing™ Pan Detection
- PowerPlus® Boil
- Storage Drawer
- Quick Preheat
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Limited
