Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 30'' Front Control Electric Range with Air Fry is designed for the modern home chef. With a spacious 5.7 Cu. Ft. oven capacity, you can easily prepare meals for family gatherings or dinner parties. The Air Fry feature allows you to enjoy your favorite fried foods with less oil, making it a healthier choice. Its sleek front control panel provides easy access to settings, ensuring a seamless cooking experience while enhancing your kitchen's style.
Points forts du design
- Front Control
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Healthier cooking with Air Fry
- Precise cooking with probe
- Even baking with True Convection
- Easy cleaning
- Versatile cooking
| UGS | GCFE307CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFE307CBF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Air Fry | Yes |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.7 Cu. Ft. |
| Oven Type | Electric |
| Convection | True Convection |
| Energy Star | No |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 185 lbs |
| UPC | 012505116797 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning
- Flexible Five Element Cooktop
- Storage Drawer
- Quick Preheat
- Temperature Probe
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
- Temperature Probe
Garantie
1 Year Limited
