Votre panier est vide
Transform your kitchen with the Frigidaire Gallery 30'' Front Control Electric Range with Air Fry. Offering a generous 5.4 Cu. Ft. capacity, this electric range is designed to meet the demands of any home chef. The Air Fry feature allows you to create crispy, flavorful meals with minimal oil, making it an excellent choice for those seeking healthier cooking options. The sleek front control panel ensures easy access and operation, while the modern design complements any kitchen decor.
Points forts du design
- Front Control
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Healthier cooking with Air Fry
- Even baking with True Convection
- Easy cleaning
- Versatile cooking
| UGS | GCFE305CBF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless Steel |
| Air Fry | Yes |
| Voltage | 240V |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Oven Type | Electric |
| Convection | True Convection |
| Energy Star | No |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 180 lbs |
| UPC | 012505116766 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning
- Flexible Five Element Cooktop
- Storage Drawer
- Quick Preheat
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Limited
