Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 30'' Front Control Gas Range with Air Fry combines style and functionality in one impressive appliance. With a 5.6 Cu. Ft. oven capacity, you can easily prepare multiple dishes at once. The innovative Air Fry feature allows for healthier cooking, giving you the ability to enjoy crispy meals with less oil. The sleek front control design makes it easy to operate, while the modern aesthetic enhances your kitchen's overall look.
Points forts du design
- Front Control
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Healthier cooking with Air Fry
- Even baking with True Convection
- Easy cleaning
- Versatile cooking
| UGS | GCFG3060BF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GCFG3060BF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Air Fry | Yes |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 5.6 Cu. Ft. |
| Oven Type | Gas |
| Convection | True Convection |
| Energy Star | No |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 190 lbs |
| UPC | 012505116773 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning
- Flexible Five Burner Cooktop
- Griddle Included
- Storage Drawer
- Continuous Grates
- Quick Preheat
Accessoires inclus
- Griddle
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Limited
