Votre panier est vide
Experience the ultimate cooking performance with the Frigidaire Gallery 30'' Front Control Gas Range with Air Fry. Featuring a 5.6 Cu. Ft. capacity, this gas range is perfect for cooking large meals with ease. The Air Fry technology allows you to achieve crispy textures without the excess oil, making it a healthier option for your family. The stylish front control design not only enhances usability but also adds a contemporary flair to your kitchen decor.
Points forts du design
- Front Control
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Healthier cooking with Air Fry
- Even baking with True Convection
- Easy cleaning
- Versatile cooking
| UGS | GCFG3059BF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Couleur | Stainless Steel |
| Air Fry | Yes |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 5.6 Cu. Ft. |
| Oven Type | Gas |
| Convection | True Convection |
| Energy Star | No |
| Number of Burners | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.25" |
| Depth | 29.25" |
| Weight | 190 lbs |
| UPC | 012505116759 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning
- Flexible Five Burner Cooktop
- Griddle Included
- Storage Drawer
- Continuous Grates
- Quick Preheat
Accessoires inclus
- Griddle
- Air Fry Tray
Garantie
1 Year Limited
