Votre panier est vide
Elevate your cooking with the Frigidaire 30'' Freestanding Electric Range with Air Fry. Enjoy a spacious 5.3 cu. ft. oven, a sleek ceramic glass cooktop with five elements, and the convenience of both self-clean and steam clean modes. The built-in Air Fry function lets you prepare healthier meals without sacrificing flavor or texture. Ideal for busy families and home chefs seeking versatility and easy maintenance.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Black Stainless Steel
- Edge-to-edge cooktop
- Storage drawer
Pourquoi vous l'aimerez
- Resists fingerprints and cleans easily
- Enjoy crispy fried food with less oil using Air Fry
- Flexible cooktop accommodates various pot and pan sizes
| UGS/Modèle | FCRE308CAD |
| Marque | Frigidaire |
| Modèle | FCRE308CAD |
| Couleur | Black Stainless Steel |
| Capacity | 5.3 Cu. Ft. |
| Cooktop Type | Ceramic Glass |
| Cleaning Type | Self Clean & Steam Clean |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 47" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 155 lbs |
| UPC | 012505514090 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- Fast Steam Cleaning Option
- Quick Boil Element
- Even Baking Technology
- Extra-Large 12" Element
- Keep Warm Zone
Garantie
1 Year Limited Warranty








