Votre panier est vide
Revolutionize your cooking with the Frigidaire 30'' Freestanding Induction Range featuring Air Fry. The 5.4 cu. ft. oven and four induction elements deliver fast, precise heat, while self-clean and steam clean options simplify maintenance. Air Fry technology lets you prepare healthier meals with crispy results. Perfect for tech-savvy cooks and families seeking efficiency and versatility.
Points forts du design
- Front controls
- Edge-to-edge induction glass cooktop
- Storage drawer
Pourquoi vous l'aimerez
- Cooks food faster and more efficiently than gas or electric
- Enjoy crispy fried foods with less oil using Air Fry
- Cooktop is easy to clean as spills don't burn on
| UGS/Modèle | FCFI308CAS |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.4 Cu. Ft. |
| Cooktop Type | Induction |
| Cleaning Type | Self Clean & Steam Clean |
| Number of Elements | 4 |
| Width | 29.875" |
| Height | 48" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 012505514182 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Auto Sizing™ Pan Detection
- Amazingly fast heat-up times
- Safe cooktop surface that stays cooler to the touch
Garantie
1 Year Limited Warranty








