Votre panier est vide
Revolutionize your cooking with the Frigidaire 30" Front Control Induction Range featuring Air Fry technology. The 5.4 cu. ft. oven offers true convection for even baking, while the induction cooktop provides fast, precise heat. Enjoy healthier meals with built-in Air Fry and effortless cleanup with the self-cleaning oven. Ideal for modern families and culinary enthusiasts seeking innovation and convenience.
Points forts du design
- Front Control Design
- Black Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Make healthier and delicious meals with Air Fry
- Cooks faster and more evenly with True Convection
- Induction is more responsive and energy-efficient than gas or electric
| UGS/Modèle | FCCI3027AB |
| Marque | Frigidaire |
| Couleur | Black Stainless Steel |
| Cleaning | Self Clean |
| Convection | True Convection |
| Cooktop Type | Induction |
| Oven Capacity | 5.4 cu. ft. |
| Width | 29.875" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 200 lbs |
| UPC | 012505513998 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- Fast Steam Cleaning Option
- Auto Sizing™ Pan Detection
- Remarkable Temperature Control
Garantie
1-Year Limited Parts and Labor





