Votre panier est vide
The Café™ 30" Smart Slide-In Range combines radiant and convection cooking with a convenient warming drawer. With a 5.7 cu. ft. capacity and smart technology, this range offers precise temperature control and flexibility for busy families and avid entertainers. The front-control design and elegant finish make it a standout centerpiece in any kitchen.
Points forts du design
- Customizable hardware
- Edge-to-edge cooktop
- Backlit glass touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Keep food warm until ready to serve with the warming drawer
- Even baking results on multiple racks with True European Convection
- Achieve crispy results with Air Fry
| UGS/Modèle | CCES700P3MD1 |
| Marque | Café |
| Modèle | CCES700P3MD1 |
| Couleur | Matte Black |
| Amps | 40A |
| Cooktop | 5 Radiant Elements, Smoothtop |
| Voltage | 240V/208V |
| Capacity | 5.7 cu. ft. |
| Oven Type | Single Oven, Convection |
| Energy Star | No |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 210 lbs |
| UPC | 084691839525 |
| État | Nouveau |
- True European Convection with Precise Air
- No-Preheat Air Fry
- Temperature Probe
- Fifth element warming zone
- Warming Drawer
- Self-Clean with Steam Clean option
- Hidden Bake Element
Compatible maison intelligente
Amazon AlexaGoogle AssistantIFTTTSmartHQ App
Accessoires inclus
- 1 Roller Rack
- 2 Self-Clean Heavy-Duty Oven Racks
- Temperature Probe
Garantie
Limited 1-year entire appliance









