Votre panier est vide
Transform your kitchen with the Café 30" Smart Slide-In Induction and Convection Range. Combining a powerful 5.7 cu. ft. oven, five induction elements, and a convenient warming drawer, this range offers rapid, precise cooking and even baking. Smart technology lets you control your range remotely, making it ideal for busy families and tech-forward cooks who value efficiency and style.
Points forts du design
- Matte White finish with brushed bronze hardware (default)
- Customizable hardware
- Edge-to-edge cooktop
- Glass touch controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Extremely fast, precise, and efficient cooking with induction
- Achieve perfectly even baking results with True European Convection
- Monitor your cooking progress remotely with the in-oven camera
| UGS/Modèle | CCHS900P4MW2 |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| Capacity | 5.7 cu. ft. |
| Fuel Type | Electric (Induction) |
| Total Power | 10,600W |
| Number of Elements | 5 |
| Width | 29.875" |
| Height | 37.375" |
| Depth | 29.5" |
| Weight | 245 lbs |
| État | Nouveau |
- True European Convection with Precise Air
- Gourmet Guided Cooking
- Warming Drawer
- 3,700W Power Boil Induction Element
- Self-Clean with Steam Clean Option
- In-Oven CookCam™
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- 1 Roller Rack
- 2 Self-Clean Heavy-Duty Racks
- Temperature Probe
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor







