Votre panier est vide
Double your cooking power with the GE Profile™ 30" Smart Built-In Convection Double Wall Oven. With a total capacity of 10.0 cu. ft. and True European Convection with Direct Air in the upper oven, you can bake, roast, and broil with precision.
The 7" LCD touch display and in-oven camera offer advanced control and monitoring, while self-clean and steam clean features make cleanup easy. Ideal for large families and avid entertainers who need versatility and performance.
Points forts du design
- Designer style handle
- Full-color 7-inch LCD display
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook multiple dishes at once with two separate ovens
- Monitor your food from anywhere using the SmartHQ app
- Achieve crispy results on your favorite foods without preheating
| UGS/Modèle | PTD7000SNSS |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 10.0 cu. ft. (5.0 Upper / 5.0 Lower) |
| Cleaning | Self-Clean with Steam Clean |
| Oven Type | True European Convection with Direct Air (Upper) |
| Control Type | 7" LCD Touch Display |
| Installation | Built-In |
| Width | 29.75" |
| Height | 53" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 084691840026 |
| État | Nouveau |
- In-Oven CookCam™ (Upper Oven)
- No-Preheat Air Fry
- Precision Cooking Modes
- Scan-to-Cook technology
- 10-pass bake element
- 10-pass dual broil element
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- 2 Heavy-Duty Self-Clean Roller Racks
- 2 Heavy-Duty Self-Clean Flat Racks
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor




