Votre panier est vide
Elevate your cooking experience with the GE® 27" Smart Built-In Single Wall Oven. Featuring True European Convection, this oven delivers even baking and roasting results every time. The self-clean with steam clean option makes maintenance effortless, while smart technology allows you to control and monitor your oven remotely. With a 4.3 cu. ft. capacity, this sleek 27-inch wall oven is perfect for home chefs who demand precision, convenience, and modern style.
Points forts du design
- Stainless Steel finish
- Large viewing window
Pourquoi vous l'aimerez
- Cook healthier, crispier versions of your favorite foods in less time
- Preheat, monitor and control your oven from anywhere using your smartphone
- Achieve delicious results from a third heating element and fan combination
| UGS/Modèle | JKS5000SVSS |
| Marque | GE |
| Modèle | JKS5000SVSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Size | 27 Inch |
| Capacity | 4.3 cu. ft. |
| Convection | True European Convection |
| Oven Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Width | 26.75" |
| Height | 28.625" |
| Depth | 26.625" |
| Weight | 135 lbs |
| UPC | 084691840009 |
| État | Nouveau |
- No Preheat Air Fry
- True European Convection
- Built-In WiFi
- Glass touch controls
- Scan-to-Cook technology
- Sabbath Mode
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Garantie
Limited 1-year entire appliance







