Votre panier est vide
Double your cooking power with the Café™ 30" Smart Double Wall Oven. Each oven offers 5.0 cu. ft. capacity and features True European Convection with Direct Air for even, reliable results. Self-clean and steam clean options simplify maintenance, while smart connectivity lets you control your oven from anywhere. Perfect for avid bakers and entertainers who demand precision and convenience.
Points forts du design
- Customizable Hardware
- Stainless Steel Finish
- Large Viewing Windows
Pourquoi vous l'aimerez
- Preheat and monitor your oven from anywhere
- Achieve superior baking results with True European Convection
- Clean your oven with ease using steam or self-clean modes
| UGS/Modèle | CTD90DP2NS1 |
| Marque | Café |
| Modèle | CTD90DP2NS1 |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.0 cu. ft. (each oven) |
| Cleaning | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Convection | True European Convection with Direct Air (Both Ovens) |
| Control Type | Glass Touch |
| Total Capacity | 10.0 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 53" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 280 lbs |
| UPC | 084691840629 |
| État | Nouveau |
- Wi-Fi Connectivity
- Soft-Close Doors
- Temperature Probe
- Ten-Pass Bake Element
- Eight-Pass Broil Element
- Scan-to-Cook Technology
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- Temperature Probe
- Roller Racks
Garantie
1-Year Limited Parts & Labor







