Votre panier est vide
Elevate your baking and roasting with the Café Café™ 30" Smart Built-In Double Wall Oven. With a total oven capacity of 10.0 cu. ft., this oven features two separate compartments, each equipped with True European Convection for even baking results. The self-cleaning option with steam clean technology ensures that maintaining your oven is a breeze. The elegant glass touch controls provide a modern look and intuitive operation, making it easy to achieve perfect results every time. Ideal for home chefs who appreciate quality and convenience.
Points forts du design
- Stainless Steel finish
- Customizable Hardware
- Glass-Touch Controls
Pourquoi vous l'aimerez
- Advanced cooking technology
- Large capacity
- Personalized design
| UGS | CTD90FP2NS1 |
| Marque | Café |
| Modèle | CTD90FP2NS1 |
| Couleur | Stainless Steel |
| Amps | 40A |
| Voltage | 240V |
| Control Type | Glass Touch |
| Convection Type | True European Convection with Direct Air (Both Ovens) |
| Oven Cleaning Type | Self-Clean with Steam Clean Option (Both Ovens) |
| Oven Capacity (Total) | 10.0 cu. ft. (5.0 cu. ft. per oven) |
| Width | 29.75" |
| Height | 53" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 300 lbs |
| UPC | 084691845306 |
| État | Nouveau |
- No-Preheat Air Fry
- Precision Cooking Modes
- Temperature Probe (Upper Oven)
- WiFi Connect
- Chef Connect
- Soft-Close Hinges
- Customizable Hardware (Stainless Steel with Brushed Stainless hardware included)
- 10-Pass Bake Element
- 10-Pass Dual Broil Element
- Sabbath Mode
- Control Lock
Compatible maison intelligente
WiFi ConnectChef ConnectSmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- 2x Self-Clean Heavy-Duty Oven Racks (Upper)
- 1x Self-Clean Roller Rack (Upper)
- 2x Self-Clean Heavy-Duty Oven Racks (Lower)
- 1x Self-Clean Roller Rack (Lower)
Garantie
1 Year Limited (Parts & Labor)


















