Votre panier est vide
Make a statement in your kitchen with the Café™ 30" Smart French-Door Double Wall Oven. Boasting a total of 10.0 cu. ft. capacity and advanced True European Convection with Direct Air in both ovens, this appliance ensures even, delicious results every time. The stylish French-door design provides easy access and a premium look, making it perfect for home chefs who love to entertain and appreciate modern convenience.
Points forts du design
- French-Door Upper Oven
- Matte White finish
- Customizable handles
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily open both doors with one hand
- Cook multiple dishes at once with two full-size convection ovens
- Monitor and control your oven remotely
| UGS/Modèle | CTD90FP4NW2 |
| Marque | Café |
| Couleur | Matte White |
| Display | 7" Full-Color Touch LCD Screen |
| Voltage | 240V |
| Amperage | 40A |
| Cleaning | Self-Clean with Steam Clean Option |
| Convection | True European Convection with Direct Air (Both Ovens) |
| Total Capacity | 10.0 cu. ft. |
| Lower Oven Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Upper Oven Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Width | 29.75" |
| Height | 53" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 320 lbs |
| UPC | 084691839968 |
| État | Nouveau |
- French-door design on upper oven for easy access
- True European Convection with Direct Air in both ovens
- No-Preheat Air Fry
- Precision cooking modes
- Temperature probe
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- 2 Self-Clean Roller Racks
- 4 Self-Clean Flat Racks
- Temperature Probe
Garantie
Limited 1-year entire appliance








