Votre panier est vide
The Café™ 30" Smart Single Wall Oven with Convection brings professional baking results to your kitchen. With a spacious 5.0 cu. ft. capacity and advanced convection technology, you’ll enjoy even, consistent cooking every time. Smart features enable remote control and monitoring for ultimate convenience.
Perfect for home bakers and busy families, this oven combines sleek design with innovative technology to elevate your cooking experience.
Points forts du design
- Customizable Hardware
- Flush Installation Capability
Pourquoi vous l'aimerez
- Bake and roast confidently with a system that delivers even results
- Cook healthier, crispier versions of your favorite foods in less time
| UGS/Modèle | CTS70DP2NS1 |
| Marque | Café |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 5.0 cu. ft. |
| Configuration | Single Oven |
| Width | 29.75" |
| Height | 28.625" |
| Depth | 26.75" |
| Weight | 160 lbs |
| UPC | 084691848998 |
| État | Nouveau |
- True European Convection with Direct Air
- 7" Full-Color LCD Touch Control
- No-Preheat Air Fry
- Precision Cooking Modes
- Self-Clean with Steam Clean Option
- Scan-to-Cook Technology
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle AssistantIFTTT
Accessoires inclus
- 1 Self-Clean Roller Rack
- 2 Self-Clean Flat Racks
- 1 Temperature Probe
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor











