Votre panier est vide
The Midea 20.0 Cu. Ft. Upright Convertible Refrigerator/Freezer offers flexible storage for any household. Easily switch between refrigerator and freezer modes to suit your needs, while the frost-free design ensures hassle-free maintenance. Energy Star certified, this appliance is perfect for families or anyone needing adaptable, energy-efficient food storage.
Points forts du design
- Pocket handle
- Reversible door
Pourquoi vous l'aimerez
- Easily switch between freezer and refrigerator to fit your storage needs
- Maintains a consistent temperature throughout
- Can be placed in a garage with temperatures from 0°F to 110°F
| UGS/Modèle | MRU21C7BST |
| Marque | Midea |
| Modèle | MRU21C7BST |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost Free |
| Width | 32.8" |
| Height | 76.8" |
| Depth | 28.9" |
| Weight | 211.6 lbs |
| UPC | 810040222046 |
| État | Nouveau |
- Convertible between refrigerator and freezer
- Electronic temperature control
- LED interior lighting
- Garage ready
- Even-Temp Cooling
Accessoires inclus
- Ice Bucket
Garantie
1-Year Limited Warranty (Parts & Labor), 10-Year Limited Warranty (Compressor)


