Votre panier est vide
The Midea 0.9 Cu. Ft. 3-in-1 Countertop Microwave Oven is your all-in-one solution for quick meals, reheating, and defrosting. With 900 watts of power and versatile cooking functions, it’s ideal for apartments, dorms, or any kitchen needing efficient performance. Its compact design fits seamlessly on your countertop, while intuitive controls make meal prep a breeze.
Points forts du design
- Black Stainless Steel Finish
- Easy-to-clean Interior
Pourquoi vous l'aimerez
- Saves counter space by combining three appliances in one
- Achieve crispy results with the air fry function
- Cooks food more evenly with convection technology
| UGS/Modèle | MMC09S15ABB |
| Marque | Midea |
| Couleur | Black Stainless Steel |
| Type | Countertop |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 900W |
| Capacity | 0.9 cu. ft. |
| Width | 19.1" |
| Height | 11.5" |
| Depth | 15.9" |
| Weight | 34.8 lbs |
| UPC | 810040944062 |
| État | Nouveau |
- 3-in-1 Functionality: Microwave, Air Fryer, Convection Oven
- 11 Power Levels
- Pre-programmed Sensor Menu
- Combi-Speed Cooking
- Child Safety Lock
Accessoires inclus
- Glass Turntable
- Air Fry Kit
Garantie
1 Year Parts and Labor

