Votre panier est vide
Upgrade your kitchen with the GE Profile 1.6 Cu. Ft. Built-In Microwave Oven, featuring a spacious interior and powerful 1100-watt performance. The large 14.25-inch turntable accommodates bigger dishes, while sleek design integrates seamlessly into your cabinetry. Perfect for modern homes, it delivers style, convenience, and advanced cooking technology.
Points forts du design
- Stainless steel finish
- Built-in design
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically adjusts time and power for delicious cooking results
- Recessed turntable maximizes oven space
| UGS/Modèle | JEB2167RMSS |
| Marque | GE Profile |
| Couleur | Stainless Steel |
| Wattage | 1100 W |
| Capacity | 1.6 cu. ft. |
| Turntable Size | 14.25 in |
| Width | 24" |
| Height | 13.625" |
| Depth | 18.75" |
| Weight | 43 lbs |
| UPC | 084691253016 |
| État | Nouveau |
- Sensor cooking controls
- Instant On controls
- 10 power levels
- Auto and time defrost
- Recessed turntable
Accessoires inclus
- Glass Turntable
Garantie
Limited 1-year entire appliance


