Votre panier est vide
Discover convenience with the GE Profile 1.1 Cu. Ft. Countertop Microwave Oven, designed to fit seamlessly into your busy lifestyle. Offering 800W of cooking power and electronic touch controls, this microwave ensures that you can quickly prepare meals and snacks with ease. Its compact design makes it perfect for any kitchen space, while the sensor cooking technology guarantees optimal results every time. Whether you're reheating leftovers or defrosting, this microwave is a must-have for any modern kitchen.
Points forts du design
- Stainless Steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically adjusts cooking times
- Prevents unintended use
| UGS | PEM10SFC |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PEM10SFC |
| Couleur | Stainless Steel |
| Wattage | 800W |
| Capacity | 1.1 cu. ft. |
| Control Type | Electronic Touch |
| Cooking Technology | Sensor |
| Turntable Diameter | 10.6 inches |
| Width | 24" |
| Height | 12.125" |
| Depth | 12.875" |
| Weight | 31 lbs |
| UPC | 084691827025 |
| État | Nouveau |
- Sensor Cooking Controls
- Control Lockout
- Instant On Controls
- Add 30 Seconds
- Timer On/Off
- Clock Display
Accessoires inclus
- Turntable
Produits compatibles
JX827SFSSJX830SFSS
Garantie
1-Year Limited

