Votre panier est vide
The GE Profile™ 2.1 Cu. Ft. Over-the-Range Sensor Microwave Oven offers spacious capacity and advanced sensor cooking for perfect results. With 1050 watts of power, 400 CFM venting, and three fan speeds, it quickly cooks and efficiently removes smoke and odors. Ideal for busy kitchens needing versatile, high-performance microwave solutions.
Points forts du design
- Bottom controls for easy access
- Stainless steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Sensor cooking automatically adjusts time and power for perfect results.
- Powerful 400-CFM venting system removes smoke and odors.
- Chef Connect syncs with a compatible range for coordinated operation.
| UGS/Modèle | PVM2188SJC |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PVM2188SJC |
| Couleur | Stainless Steel |
| Power | 1050 Watts |
| Capacity | 2.1 cu. ft. |
| Fan Speeds | 3 |
| Venting CFM | 400 |
| Width | 29.875" |
| Height | 16.5" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 63 lbs |
| UPC | 084691807493 |
| État | Nouveau |
- Sensor cooking controls
- MyPlate menu options
- Turntable with on/off control
- Charcoal filter included for recirculating option
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor



