Votre panier est vide
Upgrade your kitchen convenience with the GE Profile™ 2.1 Cu. Ft. Over-the-Range Sensor Microwave Oven. With a spacious 2.1 cu. ft. capacity and 1050 watts of power, this microwave handles everything from quick snacks to family meals.
Sensor cooking ensures perfect results, while the 400 CFM venting system and three fan speeds keep your kitchen air fresh. Ideal for busy households seeking performance and style in one sleek appliance.
Points forts du design
- Sleek bottom control panel
- Integrated handle for a clean look
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically syncs clocks, vents, and surface lights with a compatible range
- Automatically adjusts time and power for delicious cooking results
- Quickly removes smoke, steam and odors from the cooktop
| UGS/Modèle | PVM2188SLJC |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | PVM2188SLJC |
| Couleur | Slate |
| Venting | 400 CFM |
| Wattage | 1050 Watts |
| Capacity | 2.1 cu. ft. |
| Fan Speeds | 3 |
| Control Type | Bottom Controls |
| Width | 29.875" |
| Height | 16.5" |
| Depth | 15.5" |
| Weight | 61 lbs |
| UPC | 084691811651 |
| État | Nouveau |
- Chef Connect
- Sensor cooking controls
- Bottom control with integrated handle
- Three-speed, 400-CFM venting system
- LED cooktop lighting
Compatible maison intelligente
Chef Connect
Accessoires inclus
- Turntable
- Wire Oven Rack
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor


