Votre panier est vide
The GE 1.1 Cu. Ft. Countertop Microwave Oven delivers powerful 1100-watt cooking and a 12.75-inch turntable for even results. Its compact design is perfect for small spaces, while intuitive controls make it easy to use. Ideal for quick meals, snacks, and reheating, it’s a reliable addition to any kitchen.
Points forts du design
- Stainless steel and black finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Offers the flexibility to be a countertop model or built-in
- Durable and easy-to-clean stainless steel finish
| UGS/Modèle | JE1140STC |
| Marque | GE |
| Modèle | JE1140STC |
| Couleur | Stainless Steel |
| Wattage | 1100 W |
| Capacity | 1.1 cu. ft. |
| Turntable Size | 12.75 in |
| Width | 21.25" |
| Height | 12" |
| Depth | 17.5" |
| Weight | 35 lbs |
| UPC | 084691244021 |
| État | Nouveau |
- Convenience cooking controls
- Auto and time defrost
- Turntable
- Control lockout
- Optional built-in trim kit available
Accessoires inclus
- Glass Turntable
Produits compatibles
JX1124STCJX1130STC
Garantie
Limited 1-year entire appliance


