Votre panier est vide
Achieve a seamless, built-in look for your microwave with the Electrolux 30'' Microwave Trim Kit. Designed to perfectly fit 30-inch spaces, this trim kit ensures your microwave integrates beautifully with your cabinetry. Crafted for durability and style, it’s the ideal solution for homeowners seeking a polished, custom kitchen aesthetic.
Points forts du design
- Stainless Steel finish to match surrounding appliances
Pourquoi vous l'aimerez
- Achieve a seamless, integrated look in your cabinetry
- Frees up counter space
| UGS/Modèle | EMTK3011AS |
| Marque | Electrolux |
| Couleur | Stainless Steel |
| Size | 30" |
| Width | 29.875" |
| Height | 19.625" |
| Depth | 1.125" |
| Weight | 12 lbs |
| UPC | 012505562143 |
| État | Nouveau |
- Creates a stylish, built-in look for your countertop microwave
Accessoires inclus
- Trim frame
- Duct
- Mounting hardware
Produits compatibles
EMCG3011AS
Garantie
1 Year Limited Parts





