Votre panier est vide
Enhance your kitchen’s air quality with the GE Profile™ 30" Wall-Mount Pyramid Chimney Hood. With a powerful 390 CFM blower and four fan speeds, this convertible hood efficiently removes smoke, odors, and grease. The sleek, modern design complements any kitchen, while flexible vented or recirculating installation adapts to your space. Perfect for home chefs seeking both style and performance.
Points forts du design
- Pyramid Chimney Style
- Stainless Steel Finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Automatically sync the hood's fan and lights with the cooktop below
- Control your vent hood from anywhere using your smartphone
- Effectively remove smoke, grease, odors and moisture from the air
| UGS/Modèle | UVW9301SLSS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | UVW9301SLSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| CFM | 390 |
| Width | 30" |
| Ducting | Convertible (Vented/Recirculating) |
| Fan Speeds | 4 |
| Width | 29.875" |
| Height | 42.125" |
| Depth | 19.6875" |
| Weight | 42 lbs |
| UPC | 084691850126 |
| État | Nouveau |
- Chef Connect
- Dual LED Dimmable Lighting
- Glass Touch Controls
- Removable Grease Filter
Compatible maison intelligente
SmartHQ AppAmazon AlexaGoogle Assistant
Accessoires inclus
- Remote Control
Garantie
1 Year Limited Parts & Labor



