Votre panier est vide
Introducing the GE Profile Universal Branded 30 in. Chimney Designer Hood, a perfect blend of contemporary design and powerful performance. With a capacity of 390 CFM, this hood efficiently removes smoke and odors, ensuring a fresh cooking environment. The three fan speeds allow you to customize ventilation based on your cooking style, while its stylish chimney design adds a modern touch to your kitchen. Ideal for homeowners seeking both functionality and elegance, this hood is a must-have for any culinary space.
Points forts du design
- Chimney design
- Stainless steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Stylish design
- Powerful ventilation
- Easy to clean filters
- Bright lighting
| UGS | UVW9301SLSS |
| Marque | GE Profile |
| Modèle | UVW9301SLSS |
| Couleur | Stainless Steel |
| Ducting | 6 inch round |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 390 CFM |
| Lighting | LED |
| Fan Speeds | 3 |
| Energy Star | No |
| Width | 29.875" |
| Height | 49.25" |
| Depth | 19.625" |
| Weight | 40 lbs |
| UPC | 084691823892 |
| État | Nouveau |
- 390-CFM Blower
- Convertible Venting
- LED Lighting
- Dishwasher-Safe Filters
- Electronic Controls
Accessoires inclus
- Optional 14 ft. Duct Cover Kit (UX14DC9SLSS)
- Optional recirculation kit (UXN90)
Garantie
1-year limited





