Votre panier est vide






GE® 30" Under The Cabinet Hood
UGS: JVX5300DJWWC|État: Nouveau
$399.00
En stock
Color: White
Stylish 30" under-cabinet hood with efficient ventilation.
Qté:
-+
Elevate your cooking experience with the GE® 30" Under The Cabinet Hood, a perfect blend of performance and elegance. Featuring a robust 310 CFM ventilation system and three adjustable fan speeds, this hood efficiently captures smoke and odors, keeping your kitchen air clean and fresh. The integrated LED lighting not only enhances visibility but also adds a modern touch to your kitchen decor. Ideal for avid cooks and families, this hood is designed to fit seamlessly under your cabinets, maximizing your kitchen space.
Points forts du design
- Hidden Controls
- Finished Bottom
Pourquoi vous l'aimerez
- Effectively removes smoke, grease, odors and moisture
- Brightly illuminates the cooking surface
- Easy to clean filter
| UGS | JVX5300DJWWC |
| Marque | GE Appliances |
| Couleur | White |
| CFM | 310 |
| Ducting | Convertible (7" Round or 3-1/4" x 10" Rectangular) |
| Voltage | 120V |
| Amperage | 15A |
| Lighting | LED |
| Fan Speeds | 3 |
| Width | 29.875" |
| Height | 5.5" |
| Depth | 19.75" |
| Weight | 20 lbs |
| UPC | 084691834222 |
| État | Nouveau |
- Convertible Venting
- Dual LED Lighting
- 3-Speed Fan Control
- Dishwasher-Safe Filter
Accessoires inclus
- Grease Filter
Garantie
1-Year Limited