Votre panier est vide
















GE® 16" Pedestal with Storage Drawer
UGS: GFP1528PTDS|État: Nouveau
$349.00
En stock
Color: Carbon Graphite
Elevate your laundry appliances with this 16" storage pedestal.
Qté:
-+
Maximize your laundry room's efficiency with the GE® 16" Pedestal with Storage Drawer. This pedestal elevates your washer or dryer, making loading and unloading a breeze while providing additional storage space for laundry essentials. Its sturdy design ensures durability, and the sleek finish complements any laundry room decor. Ideal for those looking to optimize space and enhance the functionality of their laundry appliances.
Points forts du design
- Ergonomic height
- Integrated storage
Pourquoi vous l'aimerez
- Reduces bending
- Provides extra storage
| UGS | GFP1528PTDS |
| Marque | GE Appliances |
| Modèle | GFP1528PTDS |
| Couleur | Carbon Graphite |
| Type | Pedestal with Storage Drawer |
| Height | 16 inches |
| Width | 27" |
| Height | 16" |
| Depth | 28" |
| Weight | 45 lbs |
| UPC | 067732157546 |
| État | Nouveau |
- Raises washer/dryer for easier loading/unloading
- Built-in storage drawer for laundry supplies
Produits compatibles
PFQ97HSPVDSGFW850PLDGFD85ESPNDGGFD85GSPNDGGFW650SSNWWGFD65ESSNWWGFD65GSNWWGFW550SSNWWGFD55ESSNWWGFD55GSNWW
Garantie
1-Year Limited (Parts & Labor)