Votre panier est vide



Optional 27" Built-In Trim Kit
UGS/Modèle: JX827SFC|État: Nouveau
$99.00
En stock
Color: Stainless Steel
27" stainless steel trim kit for a seamless built-in microwave look.
Qté:
-+
Complete your built-in microwave installation with the GE Appliances Optional 27" Built-In Trim Kit. Crafted from durable stainless steel, this trim kit provides a seamless, professional look that integrates your microwave perfectly with your cabinetry.
Easy to install and designed for a precise fit, it’s the ideal finishing touch for modern kitchens seeking a polished, built-in appearance.
Points forts du design
- Clean stainless steel finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Allows for a custom appearance and built-in convenience
| UGS/Modèle | JX827SFC |
| Marque | GE Appliances |
| Couleur | Stainless Steel |
| Size | 27 inches |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 26.75" |
| Height | 19.125" |
| Depth | 1" |
| Weight | 8 lbs |
| UPC | 084691811569 |
| État | Nouveau |
- Provides a built-in look for select countertop microwave ovens
- Coordinates with other GE Profile appliances
Accessoires inclus
- Mounting hardware
Produits compatibles
PEM31SFSSPEM31SFCPEB7227SLSS
Garantie
1 Year Limited Parts