Votre panier est vide
Enhance your kitchen ventilation with the GE® 30" Under The Cabinet Hood in slate. Boasting a powerful 310 CFM blower and four fan speeds, this hood efficiently removes smoke, odors, and grease from your cooking space. The sleek slate finish complements modern kitchens, while the under-cabinet design saves space and offers a streamlined look. Ideal for home chefs who value both performance and style.
Points forts du design
- Low-profile undercabinet design
- Modern Slate finish
Pourquoi vous l'aimerez
- Effectively removes smoke, grease, odors, and moisture
- Brightens your cooktop with long-lasting LED modules
| UGS/Modèle | JVX5300EJESC |
| Marque | GE |
| Modèle | JVX5300EJESC |
| Couleur | Slate |
| Color | Slate |
| Width | 30 inches |
| Ducting | Convertible (External or Recirculating) |
| Fan Speeds | 4 |
| Ventilation Power | 310 CFM |
| Width | 30" |
| Height | 5.5" |
| Depth | 20" |
| Weight | 18 lbs |
| UPC | 084691824363 |
| État | Nouveau |
- 310-CFM venting system
- Electronic backlit controls
- Dual LED lighting with nightlight setting
- Removable, dishwasher-safe filter
Garantie
Limited 1-year entire appliance







