Votre panier est vide
Stay cool and comfortable with the GE 10,000 BTU Portable Air Conditioner. Designed for rooms up to 350 sq. ft., this unit delivers powerful cooling performance with both ASHRAE and SACC ratings. The 115V operation ensures compatibility with standard outlets, making it perfect for bedrooms, offices, or apartments. Enjoy easy portability and efficient climate control wherever you need it most.
Pourquoi vous l'aimerez
- Cools medium rooms up to 350 square feet.
- Evaporates water under most room conditions, reducing the need to drain the unit.
- Easily move the unit from room to room.
| UGS/Modèle | APCA10YBMW |
| Marque | GE |
| Modèle | APCA10YBMW |
| Couleur | White |
| Modes | 3 |
| Voltage | 115V |
| BTU (SACC) | 6000 |
| BTU (ASHRAE) | 10000 |
| Cooling Area | 350 sq. ft. |
| Width | 16.5" |
| Height | 27.8125" |
| Depth | 13.8125" |
| Weight | 58 lbs |
| UPC | 084691866385 |
| État | Nouveau |
- 3-in-1 Portable Air Conditioner (Cool, Fan, Dehumidify)
- Auto Evaporation Technology
- Easy-Roll Wheels
- 24-Hour On/Off Timer
- Auto Louver
- Washable Filter
Accessoires inclus
- Remote Control
- Window Installation Kit
Garantie
1-Year Limited Warranty




