Votre panier est vide
Maximize your laundry space with the GE 24" Laundry Stacking Kit. Designed for secure and stable stacking of compatible GE washers and dryers, this kit is perfect for apartments, condos, or any home where space is at a premium.
Easy to install and built to last, it allows you to create a convenient, vertical laundry solution without sacrificing performance.
Pourquoi vous l'aimerez
- Maximizes laundry room space by allowing vertical installation of washer and dryer.
| UGS/Modèle | GFA24KITL |
| Marque | GE |
| Modèle | GFA24KITL |
| Couleur | Chrome |
| Size | 24 inches |
| Appliance Type | Stacking Kit |
| Width | 2.5" |
| Height | 2" |
| Depth | 24" |
| Weight | 3 lbs |
| UPC | 084691831419 |
| État | Nouveau |
- Allows for stacking a 24" GE dryer on top of a 24" GE washer
- Saves space in the laundry room
Accessoires inclus
- Brackets
- Screws
Produits compatibles
GFW148SSMWWGFD14ESSNWWGFT14ESSMWWPFD14ESSNWW
Garantie
Limited 1-Year Any Part of the Accessory

