Votre panier est vide
Boost your laundry room's functionality with the GE 16" Pedestal with Drawer, tailored for GE® 28" Front Load Laundry appliances. This pedestal raises your washer or dryer for comfortable access and features a spacious drawer to keep laundry supplies organized and within reach. It's the perfect solution for those seeking both convenience and extra storage.
Points forts du design
- Ergonomic handle
Pourquoi vous l'aimerez
- Reduces bending and stooping
- Keeps laundry essentials organized and out of sight
| UGS/Modèle | GFP1528PNSN |
| Marque | GE |
| Couleur | Satin Nickel |
| Height | 16 in |
| Width | 28" |
| Height | 16" |
| Depth | 33.25" |
| Weight | 55 lbs |
| UPC | 084691848528 |
| État | Nouveau |
- Raises the washer/dryer to a comfortable working height
- Provides storage for laundry supplies
- Stainless steel ball bearings allow for smooth drawer operation
Produits compatibles
GFW550GFW650GFW850 series washers and dryers
Garantie
Limited 1-year any part of the accessory




