Votre panier est vide
Complete your kitchen ventilation setup with the GE 10 ft. Ceiling Duct Cover Kit. Designed for ceilings up to 10 feet, this accessory ensures a seamless, professional finish for your range hood installation. It's the perfect solution for homes with high ceilings, providing both style and functionality.
Points forts du design
- Hides ductwork from ceiling to top of hood
Pourquoi vous l'aimerez
- Creates a clean, finished look for your designer range hood installation.
- Allows for installation in kitchens with high ceilings.
| UGS/Modèle | UXDC733MDS |
| Marque | GE |
| Couleur | Black Stainless Steel |
| Accessory Type | Duct Cover Kit |
| For Ceiling Height | Up to 10 ft. |
| Width | 11.81" |
| Height | 33.5" |
| Depth | 8" |
| Weight | 10 lbs |
| UPC | 084691830202 |
| État | Nouveau |
- One-piece T-shaped duct cover
- Includes mounting hardware
Accessoires inclus
- Mounting bracket
- Hardware
Produits compatibles
UVW8301MDSUVW8361MDSUVW9301MDSUVW9361MDS
Garantie
1-Year Limited Parts
