Votre panier est vide
Elevate your cooking with the Frigidaire Professional 30'' Front Control Gas Range with Air Fry. Featuring a spacious 5.6 cu. ft. oven with true convection, this range ensures perfectly even results for baking, roasting, and air frying. The five sealed burners provide versatile heat options for any recipe, while the front control design offers easy access and a sleek, professional look. Perfect for home chefs who demand performance and innovation, this range brings restaurant-quality results to your kitchen.
Points forts du design
- Front controls for a modern, built-in look
- Durable continuous grates
Pourquoi vous l'aimerez
- Make healthier and delicious meals with Air Fry.
- Get faster, more even multi-rack baking with a powerful convection fan.
- Boil water faster with the 18,000-BTU PowerPlus® Burner.
| UGS/Modèle | PCFG3080AF |
| Marque | Frigidaire Professional |
| Modèle | PCFG3080AF |
| Couleur | Smudge-Proof Stainless Steel |
| Cooktop | 5 Sealed Burners |
| Voltage | 120V |
| Energy Star | No |
| Oven Capacity | 5.6 Cu. Ft. |
| Oven Cooking System | True Convection |
| Width | 29.875" |
| Height | 36.625" |
| Depth | 25.75" |
| Weight | 230 lbs |
| UPC | 012505513816 |
| État | Nouveau |
- Air Fry
- True Convection
- PowerPlus® Burner
- Continuous Cast Iron Grates
- Temperature Probe
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Accessoires inclus
- Air Fry Tray
- Temperature Probe
- Griddle Pan
Garantie
1-Year Limited Warranty
