Votre panier est vide
Keep your frozen foods organized and easily accessible with the Frigidaire Professional 19 Cu. Ft. All Freezer. This ENERGY STAR® certified freezer features frost-free technology for hassle-free maintenance and a spacious interior for all your storage needs. Ideal for large families, home chefs, or anyone who needs extra freezer space, it combines reliability with a sleek, modern design.
Points forts du design
- Single-door freezer design
- Can be installed as a pair with matching refrigerator
Pourquoi vous l'aimerez
- Prevents warm spots and unwanted freezing with our variable speed compressor
- Know at a glance that your freezer is keeping your favorites safely frozen
- Resists fingerprints and cleans easily
| UGS/Modèle | FPFU19F8WF |
| Marque | Frigidaire Professional |
| Modèle | FPFU19F8WF |
| Couleur | Smudge-Proof® Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 19 Cu. Ft. |
| Energy Star | Yes |
| Defrost Type | Frost-Free |
| Width | 32.875" |
| Height | 71.75" |
| Depth | 26.625" |
| Weight | 224 lbs |
| UPC | 012505640021 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Power-On Indicator Light
- Door Ajar Alarm
- High Temp Alarm
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Produits compatibles
FPRU19F8WFTRIMK2F80
Garantie
1-Year Limited Warranty
