Votre panier est vide
Breathe easy with the Frigidaire Professional 30" Wall Mount Chimney Hood, designed to effectively remove smoke and odors from your kitchen. With a powerful 400 CFM ventilation system and three speed settings, this hood ensures a clean cooking environment. The sleek LED lighting illuminates your cooking space, while the dishwasher-safe mesh filters make maintenance a breeze. Perfect for any kitchen, this chimney hood combines style and functionality for the ultimate cooking experience.
Points forts du design
- Sleek chimney design
- Bright LED task lighting
Pourquoi vous l'aimerez
- Effectively remove smoke and odors
- Easy to clean filters
- Enhance kitchen aesthetics with a professional look
| UGS | FHWC3050RS |
| Marque | Frigidaire Professional |
| Couleur | Stainless Steel |
| CFM | 400 |
| Speeds | 3 |
| Filter Type | Dishwasher-Safe Mesh |
| Venting Type | Convertible (Ducted/Ductless) |
| Lighting Type | LED |
| Width | 29.875" |
| Height | 25.5" |
| Depth | 19.625" |
| Weight | 40 lbs |
| UPC | 012505116899 |
| État | Nouveau |
- PowerPlus® Blower
- LED Lighting
- Dishwasher-Safe Filters
- Convertible Ducting
- Smudge-Proof Stainless Steel
Accessoires inclus
- Grease Filters
Garantie
1 Year Limited
