Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 20.0 Cu. Ft. Top Freezer Refrigerator offers classic design and modern efficiency. Energy Star certified, this refrigerator provides flexible storage and an optional ice maker for added convenience. Its 20.0 cu. ft. capacity is ideal for smaller kitchens or apartments, delivering reliable cooling and easy organization in a compact footprint.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
Pourquoi vous l'aimerez
- Prevents warm spots and unwanted freezing with optimized airflow
- Over 100 ways to organize and customize your refrigerator
- Ensures your food stays fresh by closing the door when it's left open
| UGS/Modèle | GRTE2055AF |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRTE2055AF |
| Couleur | Stainless Steel |
| Voltage | 120V |
| Capacity | 20.0 Cu. Ft. |
| Ice Maker | Optional (IMKTF20A) |
| Energy Star | Yes |
| Width | 29.63" |
| Height | 66.38" |
| Depth | 31.75" |
| Weight | 205 lbs |
| UPC | 012505643099 |
| État | Nouveau |
- EvenTemp™ Cooling System
- Flexible Interior Storage System
- Auto-Close Doors
- CrispSeal® Crispers with Humidity Control
Garantie
1 Year Limited Warranty
