Votre panier est vide
The Frigidaire Gallery 27.8 Cu. Ft. French Door Refrigerator offers expansive storage and flexible organization for busy families. Energy Star certified, it delivers efficient cooling while helping you save on energy costs. Adjustable shelves, large bins, and advanced temperature controls keep your food fresh and accessible.
With its sleek French door design, this refrigerator adds a modern touch to any kitchen, making it perfect for those who value both style and functionality.
Points forts du design
- Smudge-Proof® Stainless Steel
- Three Door Design
Pourquoi vous l'aimerez
- Keeps produce fresher longer by removing excess moisture and blocking dry air
- Offers flexible storage with a temperature-adjustable drawer
- Resists fingerprints and cleans easily
- Find items faster with organizational solutions
| UGS/Modèle | GRFS2853AD |
| Marque | Frigidaire Gallery |
| Modèle | GRFS2853AD |
| Couleur | Stainless Steel |
| Capacity | 27.8 cu. ft. |
| Energy Star | Certified |
| Width | 36" |
| Height | 70" |
| Depth | 33.375" |
| Weight | 350 lbs |
| UPC | 012505232924 |
| État | Nouveau |
- CrispSeal® Plus Crispers with Auto Humidity
- SpaceWise® Organization System
- Custom-Flex® Temp Drawer
- PurePour™ Water Filter
- PureAir® AF-2™ Air Filter
- Exterior Ice and Water Dispenser
Garantie
1 Year Limited






